Search
  • ahan up

دلیل افزایش نرخ ورق

با دقت به افت شیوع ویروس کرونا و کاهش درخواست خرید آهن در ایران و بقیه کشور ها، هم چنان شاهد پرش نرخی این محصولات در بازارآهن می باشیم.

در تعطیلات عید سعید فطر در کشورهای اسلامی چه در شرق و چه درغرب آسیا انحصار‌های جدیدی برای درخواستهای در روند بازار اعمال شد اما حتی نتوانست کمی راه برابری نرخ ها را فراهم کند.

در هر صورت استرس‌های کرونایی در قاره آسیا تا اندازه ای کم شده و نوبت به کشورهای آفریقایی یا آمریکای شمالی و جنوبی رسیده است که چهره بهتری را از بازار رسم کنند.

البته کارشناسان تمایل به افزایش نرخها در چنین وضعیتی را معلول عللی مانند وجود درخواست پنهان می دانند که می تواند توسعه ای هرچند محصور را برای خرید و فروش در بازار رقم بزند و به پیشرفت بیشتر بازار در آینده کمک نماید.

مطالب بیشتر: جذاب شدن بیشتر صادرات کالا

قیمت شمش و تختال (بیلت و اسلب) در بازارهای جهانی صعودی است و احتمالا افزایش نرخهای بزرگی را نیز به ثبت برساند.

شگفت ترین افزایش نرخها را در بازار اسلب آسیای جنوب شرقی شاهد هستیم که افزایش ۷ درصدی را تجربه کرده و نمایش می‌دهد که بازار ورق از این راه مورد پشتیبانی قرار گرفته است.

قیمت هر تن اسلب در این بازار ۳۷۰ تا ۳۸۰ دلار در هر تن است که بیشترین نرخ اسلب مورد خرید و فروش در قیمت های اعلامی متال بولتن بود.

در بازار شمش نیز شرایط همین طور است و شاهد جریان رشدی نرخها هستیم. قیمت هر تن شمش صادراتی کشورهای CIS عددی حدود به ۳۶۰ دلار در هر تن ( تحویل بار کشتی در سواحل دریای سیاه ) است که افزایشی ۷۵/ ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

همین داده برای تاثیرگذاری بر بازار شمش در بیشتر نقاط جهان بسنده است آن هم در وضعیتی که نرخهای صادراتی برای آمریکای جنوبی هم نزولی شده است.

مانند گذشته کمترین نرخ  شمش فولادی صادراتی در جهان به عرضه ایران بر می‌گردد که با ۲/ ۲ درصد افزایش ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار در هر تن برانداز می‌شود.منتشر شده در شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷

6 views0 comments

Recent Posts

See All

اخبار بازار ارز حاکی از ثبات نرخ ارز در پایان هفته بود به طوری که دلار در بازار آزاد روی قیمت ۲۷ هزار و ۷۳۰ تومان ثابت مانده بود و به همین نرخ مبادله می‌شد. به همین موازات قیمت روزانه آهن‌ آلات نیز عم

به گزارش آهن آپ : در روز گذشته باز هم دلار مسیر صعودی را در پیش گرفت و از کانال ۲۷ هزار تومان نیز عبور کرد و روی نرخ ۲۷ هزار و ۵۱۰ تومان معامله شد و در نهایت بازار آهن نیز تحت تاثیر قرار گرفت و افزایش